WORLD.gr
Ξεχάσατε τον κωδικό σας;
Connect

WORLD.gr > Φιλοξενούμενες κοινότητες > Fight Club @ SuperSport FM 94.6
Μεγάλες Αλήθειες
Οι αρχαίοι Αιγύπτιοι κοιμόντουσαν με πέτρινα μαξιλάρια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 09-04-2008, 17:29   #3701 (permalink)
Νέο Μέλος
 
Το avatar του χρήστη glazar
 
Εγγραφή: Jan 2007
Μηνύματα: 221
glazar is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην glazar
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Neacel Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε μπορεις να βρεις με ποιους είχε παίξει η Μίλαν στο ματς με την Λιλ μέσα στο Μιλάνο?

(Zeljko Kalac,Daniele Bonera ,Dario Simic Defender,Kakha Kaladze,Marek Jankulovski,
Yoann Gourcuff , Cristian Brocchi 46' (Clarence Seedorf),Andrea Pirlo,
Massimo Ambrosini 54' (Kaká),Filippo Inzaghi,Marco Borriello 72' (Ricardo Oliveira)
__________________

Αυτή τη δύσκολη ώρα υπάρχει κάτι που μπορεί να σας σώσει... Δύο ταμπλέτες την ημέρα σε ένα ποτήρι νερό είναι αρκετές τέτοιες ώρες...
Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-2008, 17:37   #3702 (permalink)
Νέο Μέλος
 
Το avatar του χρήστη glazar
 
Εγγραφή: Jan 2007
Μηνύματα: 221
glazar is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην glazar
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aitherovamon Εμφάνιση μηνυμάτων
τελικα το καλαμαρια-οσφπ θα ξεκαθαριστει στα ευρωπαικα δικαστηρια ή ειναι τελειωμενη η ιστορια;

Θα πάει στα ευρωπαικά δικαστήρια αλλα πολύ δύσκολα η καλαμαρία θα κάνει κάτι.
Αν και έχουν ακουστεί παρα πολλά πράγματα
1)Το καταστατικό της Fifa λεει οτι ενας παιχτης μπορεί να μεταγραφεί σε 3ομάδες αλλα να παίξει σε 2 (Ετσι δικαιώνεται η ΕΠΟ που του έβγαλε δελτίο)
2)Υπάρχει ενα παράθυρο (Ισχίει απο 1/1/2008) απο μια παράγραφο του καταστατικού το οποίο λέει οτι ο παίχτης μπορεί να αγωνιστεί σε τρίτη ομάδα αν κάποια απο τις 2 προηγούμενες μεταγραφές έγιναν εκτός των μεταγραφικών περιόδων που ορίζει η FIFA, αρα αν οι μεταγραφές του Βαλνερ έγιναν κατα την διάρκεια της επίσημης μεταγραφικής περιόδου δεν είχε δικαίωμα να αγωνιστεί, αν κάποια απο τις αλλες 2 έγιναν εκτός των μεταγραφικών περιόδων κάτι που συνηθίζεται στην Μεγάλη Βρετανία, σωστά αγωνίστηκε.

Η καλαμαρία προσπαθεί με ασφαλιστικά μέτρα να μήν κατωχυρωθεί η βαθμολογία πριν βγάλει αποφαση το CAS.

Thats all I know ελπίωζω να διαφώτισα αρκετούς...
Ε ρε τι μαθαίνουμε με το ελληνικό πρωτάθλημα
__________________

Αυτή τη δύσκολη ώρα υπάρχει κάτι που μπορεί να σας σώσει... Δύο ταμπλέτες την ημέρα σε ένα ποτήρι νερό είναι αρκετές τέτοιες ώρες...
Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 01:10   #3703 (permalink)
Flamboyant....
 
Το avatar του χρήστη Neacel
 
Εγγραφή: Jun 2005
Περιοχή: Ίλιον, κάπου στα δυτικά....
Μηνύματα: 1.719
Neacel is on a distinguished road
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Ευχαριστώ για την πληροφορια Glazar.

Ρε Καλλια τότε τι να πουμε για το Μιλαν - Λιλ δλδ? Δευτεράτζες έβαλε η Μίλαν....

ΥΓ: Ο Πίρλο είναι τριτάτζα
Ο χρήστης Neacel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 02:45   #3704 (permalink)
Αλέξανδρος
 
Το avatar του χρήστη greekfansws
 
Εγγραφή: Nov 2006
Περιοχή: Κλειστή Λόγω Έργων
Μηνύματα: 1.873
greekfansws is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην greekfansws
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων


Panathinaiki diadilosi
You need to upgrade your Flash Player

Στο πιο μεγάλο ματς θα είμαστε εκεί...
__________________

And Nothing else matters...
Ο χρήστης greekfansws δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 10:02   #3705 (permalink)
Νέο Μέλος
 
Το avatar του χρήστη glazar
 
Εγγραφή: Jan 2007
Μηνύματα: 221
glazar is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην glazar
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Neacel Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Καλλια τότε τι να πουμε για το Μιλαν - Λιλ δλδ? Δευτεράτζες έβαλε η Μίλαν....
Μην ξύνεις πληγές, δεν μας παίρνει.. ακους εκει 2-2 με τους βέλγους....
__________________

Αυτή τη δύσκολη ώρα υπάρχει κάτι που μπορεί να σας σώσει... Δύο ταμπλέτες την ημέρα σε ένα ποτήρι νερό είναι αρκετές τέτοιες ώρες...
Ο χρήστης glazar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 11:32   #3706 (permalink)
Planet girl > all
 
Το avatar του χρήστη Kallia
 
Εγγραφή: Jul 2006
Περιοχή: Κηφισιά
Μηνύματα: 391
Kallia is on a distinguished road
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Μπονέρα, Κοστακούρτα, Μπροκι, Γκουρκουφ. 4 παίκτες που δεν είναι ούτε ήταν ποτέ βασικοί τα τελευταία 3-4 χρόνια. 4 δεν σου είπα? Έχεις δει την Μίλαν χωρίς τον Γκατούσο, τον Νέστα πως παίζει? Δες μόνο το ματς με Μανσεστέρ στο Ολντ Τράφορντ πέρυσι για να καταλάβεις την διαφορά όταν τραυματίστηκαν οι Γκατούσο Μαλντίνι και μπήκε ο Μπρόκι και ο Μπονέρα. Το 1-2 έγινε 3-2 μέσα σε ένα ημίχρονο. Η Μίλαν δεν έχει πάγκο. Μία βασική εντεκάδα μεταβίας έχει. Παρόλα αυτά με 4 παίκτες που παίζουν 3-4 ματς το χρόνο βασικοί την ΑΕΚ στο μιλάνο την νικήσανε με ρυθμό πιο χαλαρό από αυτόν που έχουν στο οικογενειακό διπλό…

Σου μίλησα εγώ για την δικιά μας ευρωπαϊκή πορεία? Είπα ποτέ εγώ ότι γίναμε μεγάλη ευρωπαϊκή ομάδα? Είπα εγώ ότι δεν είχα φοβερή τύχη στα ματς του Τσάμπιονς λιγκ? Εσύ απλά πήγε να μου αποδείξεις ότι το συγκεκριμένο υλικό σου νίκησε πέρυσι την Μίλαν και εγώ απλά σου θύμισα ότι σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί κριτήριο αυτό το ματς που η Μίλαν ήτανε τελείως αδιάφορη και παρόλα αυτά το σκορ στο πρώτο ημίχρονο μπορούσε άνετα να ήτα 0-5. Έχω λάθος? Γιατί μου αντιπαραθέτεις την δικιά μου φετινή Ευρωπαϊκή πορεία, έχει καμία σχέση με το αν είναι καλό το ρόστερ σου?

Τώρα αν θες να πιστεύεις ότι συγκρίνονται οι Μπούρμπος, Γεωργέας, Ζήκος, Καφές με τους Τοροσίδη Ζεβλακοφ, Λεονάρντο, Λεντέσμα, Στολτίδη κανένα πρόβλημα, keep walking…

Πάλι σου ξανά λέω ότι δεν είπα ποτέ ότι εγώ δεν έχω παίκτες που κάνουν καραγκιοζιλίκια. Στο παραδέχτηκα και το κατέκρινα. Εγώ μίλησα για έναν 19χρονο που καταντάει γραφικός και επικίνδυνος και το επιχείρημα ότι βλέπει τους βετεράνους να το κάνουν χρόνια και το κάνει και αυτός δεν στέκει πολύ απλά γιατί υπάρχουν άλλοι 7-8 πιτσιρικάδες στο πρωτάθλημα μας σαν και αυτόν που παίζουν και όμως δεν έχουν τέτοια συμπεριφορά. Αυτοί χαζοί είναι ή αφελείς? Μήπως απλά ΣΕΒΟΝΤΑΙ το ψωμί τους και την ευκαιρία που τους δόθηκε να παίξουν μπάλα σε αυτό το επίπεδο? Και να σε ρωτήσω γιατί παραδειγματίζετε από τον Τζόρζεβιτς και όχι πχ από τους Αρουαμπαρένα ή ο Ριβάλντο που και συμπαίκτες του είναι και μεγάλοι σε αξία παίκτες είναι. Αυτοί τέτοιες γραφικότητες δεν κάνουν.

Όλα αυτά πάντως που ισχυρίζεσαι για την ομάδα μου και μου αντιπαραθέτεις πολλές φορές αν και δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα της συζήτησης αν και δεν πειράζει εγώ ποτέ δεν τα έχω πει και προφανώς τα έχεις ακούσει από άλλους εδώ μέσα και νομίζεις ότι τα ενστερνίζομαι. Εγώ προσπαθώ και πιστεύω ότι τα πράγματα τα βλέπω αντικειμενικά(εξαιρείται η Μίλαν) οπότε άλλοι πρέπει να βγάλουν τα οπαδικά γυαλιά τους…

Όσον αφορά την διαιτησία εγώ απλά σου είπα ότι είναι λίγο υποκριτικό να μου διαμαρτύρεσαι για την διαιτησία που είχε η Λάρισα στο Καραϊσκάκη ενώ στο δικό σου αντίστοιχο ματς η διαιτησία αλλοίωσε σε μεγαλύτερο βαθμό το αποτέλεσμα. Δεν είχα καμία διάθεση να κάτσω να σου αναλύσω κάθε ματς τι λάθη έγιναν γιατί δεν θα τελειώσουμε ούτε του χρόνου και δεν έχει και νόημα, ο καθένας έχει ευνοηθεί και αδικηθεί φέτος. Αυτό που σου είπα όμως είναι ένα γεγονός…
__________________
Veni, vidi, vici…



Ο χρήστης Kallia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 11:37   #3707 (permalink)
Planet girl > all
 
Το avatar του χρήστη Kallia
 
Εγγραφή: Jul 2006
Περιοχή: Κηφισιά
Μηνύματα: 391
Kallia is on a distinguished road
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Neacel Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε μπορεις να βρεις με ποιους είχε παίξει η Μίλαν στο ματς με την Λιλ μέσα στο Μιλάνο?
Τι σχέση έχει ρε Νίκο αυτό με την συζήτηση που κάνω με τον Glazar μου λες σε παρακαλώ? Ο άνθρωπος προσπάθησε ατυχώς να μου αποδείξει την αξία των παικτών του σε ένα αδιάφορο ματς της Μίλαν που ήτανε και μαγική εικόνα ενώ στο πρώτο παρά τις όποιες απουσίες έφαγε 3-4 στο ρελαντί. ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΖΑΝΕ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΛ ΣΤΟ ΜΙΛΑΝΟ?
__________________
Veni, vidi, vici…



Ο χρήστης Kallia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 11:43   #3708 (permalink)
Planet girl > all
 
Το avatar του χρήστη Kallia
 
Εγγραφή: Jul 2006
Περιοχή: Κηφισιά
Μηνύματα: 391
Kallia is on a distinguished road
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Μπορεί να φαίνεται δύσκολο αλλά όταν κάνουμε μία συζήτηση παρακαλώ να μένουμε στο θέμα της συζήτησης και επίσης να μου αντιπαραθέτετε πράγματα που έχω πει εγώ και όχι γενικός φίλαθλοι και οπαδοί του Ολυμπιακού γιατί έτσι συζήτηση δεν γίνεται. Δεν σημαίνει ότι συμφωνώ εγώ με καταστάσεις και απόψεις που έχουν οι περισσότεροι Ολυμπιακοί για να μου τα πετάτε σε κάθε ποστ ως επιχειρήματα..Thanks.
__________________
Veni, vidi, vici…



Ο χρήστης Kallia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 11:54   #3709 (permalink)
Planet girl > all
 
Το avatar του χρήστη Kallia
 
Εγγραφή: Jul 2006
Περιοχή: Κηφισιά
Μηνύματα: 391
Kallia is on a distinguished road
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Neacel Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για την πληροφορια Glazar.

Ρε Καλλια τότε τι να πουμε για το Μιλαν - Λιλ δλδ? Δευτεράτζες έβαλε η Μίλαν....

ΥΓ: Ο Πίρλο είναι τριτάτζα
Είπα εγώ ότι έβαλε τα δεύτερα με σένα στο πρώτο ματς? Επί λέξη είπα ότι έπαιζε χωρίς 3-4 βασικούς! Διαβάζετε παρακαλώ τι γράφω ακριβώς μην το ερμηνεύεται όπως σας συμφέρει. Ξαναρωτάω τι σχέση έχει το πως κατέβηκε να παίξει με την Λιλ, αφού το θέμα ήτανε η αξία του παικτικού υλικού της ΑΕΚ...

Προφανώς ακόμη σας τσούζει(φυσιολογικό) που η Μίλαν δεν έβαλε τους βασικούς και δεν ξεσκίστηκε να κερδίσει την λιλ ενώ δεν είχε καν ανάγκη τους βαθμούς. Λες και το κάνει πρώτη φορά ομάδα αυτό. Όταν όμως ήρθε στο ΟΑΚΑ και δεν κυνήγησε να σε ισοφαρίσει ή να γυρίσει το ματς στο δεύτερο ημίχρονο δεν σε χάλασε ε? Δεν γίνεται μονά ζυγά όλα δικά σας...

Μην μου το παίζεις και εσυ αφελείς ρε Νίκο. Ξέρεις πολύ καλά πόσο σημαντικό ρόλο παίζει το πρόγραμμα των αγώνων στους ομίλους. Πολλές φορές παίζει σημαντικότερο ρόλο και απο τι ομάδες που θα σου κάτσουν..
__________________
Veni, vidi, vici…




Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kallia : 10-04-2008 στις 11:58.
Ο χρήστης Kallia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-04-2008, 12:26   #3710 (permalink)
Flamboyant....
 
Το avatar του χρήστη Neacel
 
Εγγραφή: Jun 2005
Περιοχή: Ίλιον, κάπου στα δυτικά....
Μηνύματα: 1.719
Neacel is on a distinguished road
Προεπιλογή Απάντηση: Το καφενείο των φιλάθλων

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Kallia Εμφάνιση μηνυμάτων
Είπα εγώ ότι έβαλε τα δεύτερα με σένα στο πρώτο ματς? Επί λέξη είπα ότι έπαιζε χωρίς 3-4 βασικούς! Διαβάζετε παρακαλώ τι γράφω ακριβώς μην το ερμηνεύεται όπως σας συμφέρει. Ξαναρωτάω τι σχέση έχει το πως κατέβηκε να παίξει με την Λιλ, αφού το θέμα ήτανε η αξία του παικτικού υλικού της ΑΕΚ...

Προφανώς ακόμη σας τσούζει(φυσιολογικό) που η Μίλαν δεν έβαλε τους βασικούς και δεν ξεσκίστηκε να κερδίσει την λιλ ενώ δεν είχε καν ανάγκη τους βαθμούς. Λες και το κάνει πρώτη φορά ομάδα αυτό. Όταν όμως ήρθε στο ΟΑΚΑ και δεν κυνήγησε να σε ισοφαρίσει ή να γυρίσει το ματς στο δεύτερο ημίχρονο δεν σε χάλασε ε? Δεν γίνεται μονά ζυγά όλα δικά σας...

Μην μου το παίζεις και εσυ αφελείς ρε Νίκο. Ξέρεις πολύ καλά πόσο σημαντικό ρόλο παίζει το πρόγραμμα των αγώνων στους ομίλους. Πολλές φορές παίζει σημαντικότερο ρόλο και απο τι ομάδες που θα σου κάτσουν..
Αλλο δεν σκίζομαι να παίξω και άλλο ανοίγω τα πόδια μου. Η Μίλαν δεν ήθελε να περάσει η ΑΕΚ και δεν έπαιξε τίποτα. Ο Γκουρκουφ ήταν βασικός και στο Α ματς στο Μιλάνο με ΑΕΚ. Οπότε 3 απουσίες.

Τέσπα το θέμα δεν είναι η Μίλαν. Το θέμα είναι πως μας λες πως δεν υπάρχουν οι Μπούρμπος, Γεωργέας, Ζήκος, Καφές ενώ οι Τοροσίδη, Ζεβλακοφ, Λεονάρντο, Λεντέσμα υπάρχουν?

Ποιος ο Ζεβλακοφ που χει γίνει highlight του περσινου Τσουλου με την ντρίμπλα που έφαγε από τον Ταντει?

Ο Τόρο που είναι ο πιο υπερτιμημένος παίκτης που χει βγει τα τελευταία χρόνια μετά τον Βαλλα που ωωωω τυχαία έπαιζε και αυτός Ξάνθη.

Ο Λεντέσμα είναι αυτός που βλέπεις τώρα. Όταν το λεγα πως είναι καλός αλλά ώρες ώρες γίνεται βέλγος δεν με ακούγατε. Και τα ίδια ισχύουν για τον Μπελούσκι 1-3 είναι το ratio του.

Και ο Λεοναρντο πρέπει να προσαρμοστεί για να τον κρίνω. Είναι καλός αλλα στο μαν του μαν με τον Εντίνιο (που δεν είναι και ο πιο προικισμένος ακραίος που χει η ΑΕΚ) έτρεχε και δεν έφτανε.

Ενώ οι άλλοι που λες. Μπορεί να ναι μετρίων δυνατοτήτων (Γεωργέας, Μπουρμπος) αλλά την θέση τους δεν την χάνουν ποτέ. Μπορεί να ναι καμμένοι (Ζήκος, Καφές) αλλά ο ένας έχει παίξει τελικό Τσουλού όντας βασικός στην ομάδα του σε ένα νευραλγικό χώρο για μια ομάδα και ο άλλος είναι προβληματικός μεν αλλά κανείς δεν αρνείται πως όταν ήταν κάτω από τις οδηγίες του Μπάγεβιτς ήταν ο καλύτερος αμυντικός μέσος του πρωταθλήματος με κύριο χαρακτηριστικό αυτό που έκανε και στο γκολ κόντρα στον ΟΣΦΠ (κίνηση χωρίς μπάλα, δημιουργία χώρου και την καταλληλη στιγμή πασα και γκολάκι). Θυμάμαι πολλά γκολ Καφέ στον ΠΑΟΚ με τον ίδιο τρόπο. Αυτό είναι το στυλ παιξιματός του με αυτό τον μάθαμε. Χωρίς όμως να λέω πως είναι καλοί αυτοί οι παίκτες που έχουμε για Ευρώπη. Αλλά αυτό που λες πως είναι καλύτεροι οι παίκτες του ΟΣΦΠ με τσιγκλισε.
Ο χρήστης Neacel δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 15 (0 μέλη και 15 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Trackbacks are εκτός λειτουργίας
Pingbacks are εκτός λειτουργίας
Refbacks are εκτός λειτουργίας

Μετάβαση


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:56.

WORLD.gr Copyright ©2004 - 2024 | Powered by vBulletin
Επικοινωνήστε μαζί μας - WORLD.gr: Your world news and information online - Αρχείο - Αρχή

Valid XHTML 1.0 Transitional


Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0