WORLD.gr
Ξεχάσατε τον κωδικό σας;
Connect
Παλιά 15-10-2007, 22:44   #11 (permalink)
Nefarious Glitch

Το avatar του χρήστη Pantoleon

Περιοχή: The matrix has me.
Pantoleon is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Pantoleon
Προεπιλογή Απάντηση: NOKIA N95 - Ultimate Cellphone for the time being

Και μια με μεγέθυνση στο τέρμα και στο χέρι...

http://img91.imageshack.us/my.php?im...2007116bl6.jpg

(πάλι παρασύρθηκα φοβάμαι )

Το θέμα είναι η ποιότητα και η απλότητα: Έχω δοκιμάσει Sony Erickson και ήταν σκέτη απογοήτευση. Στο Ν95, γυρνάς το κουμπακι του κλείστρου και παρότι "κλειδωμένο" γίνεται κατευθείαν φωτο' και τραβάς. Όλα αυτά μέσα σε 5". Όποιος έχει δοκιμάσει άλλα θα εκπληχθεί.

Κι όχι μόνο αυτό. Το σημείο που είπα ότι με εξτρά κόστος μόνο €98.95 για το ασύρματο πληκτρολόγιο γίνεται "υπολογιστής"/media center (ακόμα και χωρίς το πληκτρολόγιο αλλά βοηθά φαντάζομαι) είναι κάποια λειτουργία που την έχει και κάποιο άλλο μηχανηματάκι που έχεις δοκιμάσει??

Αυτά. Respect.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pantoleon : 15-10-2007 στις 22:50.
Ο χρήστης Pantoleon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-10-2007, 23:56   #12 (permalink)
Hard work never killed anyone....But why risk it????

Το avatar του χρήστη Apsiman

Apsiman is on a distinguished road

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Pantoleon Εμφάνιση μηνυμάτων
...Μηχανή = Μόνιμη χρήση γαντιών . Αυτο ενοούσα, όχι ότι τουλάχιστον ένα χέρι είναι απασχολημένο
Συγχώρεσε με αλλά δεν είχα προσέξει στο 1ο post την αναφορά σου για την μηχανή. Ξέρω τι είναι η μηχανή (είχα οδηγήσει και κάποτε αλλά δεν μου έκανε κλικ!) Αλλά όπως πολύ σωστά λες και στο αυτοκίνητο είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα για χειρισμό οποιουδήποτε κινητού.

Παράθεση:
Ακόμα δεν επιθυμώ να δοκιμάσω το Windows Mobile και εμμένω στις θέσεις μου(σόρρυ)
Έστω και για να μπορέσεις να αντιπαρέρχεσαι σε όλους αυτούς που υποστηρίζουν την άλλη πλατφόρμα θα έπρεπε να το δοκιμάσεις....
Αν δεν θες, άποψη σου και σεβαστή.... αλλά δεν μπορείς να κατακρίνεις κάτι χωρίς να έχεις πλήρη γνώση και των 2 πλευρών.

Παράθεση:
Πάντως χαίρομαι που εμμέσως παραδέχεσαι ότι για τώρα είναι το καλύτερο πακέτο σε κινητό που υπάρχει.
Δεν παραδέχτηκα κάτι τέτοιο....έγραψα στο τέλος πως το πακέτο είναι καλό αλλά χάνει στην τιμή του. Αν ήταν 200Ε φτηνότερο ναι θα ήταν από τις καλύτερες επιλογές (θα κουβαλούσες και άλλες 2 μπαταρίες μαζί όπως κάναμε πριν χρόνια με τα Samsung και θα είσουν κομπλέ)
Τώρα επιμένω στην άποψη μου ότι είναι ένα υπερτιμημένο κινητό το οποίο θέλει να γίνει pda-gps-φραπεδιέρα αλλά κατάφερε μόνο να πίασει την τιμή των άλλων pda-gps-φραπεδιέρων που κυκλοφορούν στην αγορά.

Παράθεση:
Κι όχι μόνο αυτό. Το σημείο που είπα ότι με εξτρά κόστος μόνο €98.95 για το ασύρματο πληκτρολόγιο γίνεται "υπολογιστής"/media center (ακόμα και χωρίς το πληκτρολόγιο αλλά βοηθά φαντάζομαι) είναι κάποια λειτουργία που την έχει και κάποιο άλλο μηχανηματάκι που έχεις δοκιμάσει??
Εντάξει τώρα νομίζω πάει πολύ....Θα δώσεις 100Ε για ασύρματο πληκτρολόγιο για κινητό???
Ποιος δίνει 100Ε για ασύρματο πληκτρολόγιο για κινητό???
Για το υπολογιστής"/media center δεν θυμάμαι/δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη λειτουργία καθώς δεν με απασχόλησε ποτέ το συγκεκριμένο (θα βάλεις Wind TV στην τηλεόραση την κανονικήτι ανάλυση θα δείχνει???)
αλλά είμαι σίγουρος ότι οποιοδήποτε pda μπορεί να το κάνει αυτό με κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή....μην ξεχνάς την ποσότητα των εφαρμογών που υπάρχουν για WM κινητά ( το λέει σε ένα link που μου έδωσες παραπάνω).

Κοίτα δεν επιθυμώ να καταλήξει το thread σε flame war κλπ όπως έγινε σε άλλα forums.
Ας περιοριστεί η συζήτηση από κατόχους του συγκεκριμένου κινητού που προφανώς το συμπαθούν πολύ περισσότερο από εμένα.
Αφού σε βολεύει εσένα και δεν έχεις το πρόβλημα να δώσεις τα 500Ε που κάνει εγώ δεν έχω κανένα λόγο να πω κάτι παραπάνω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apsiman : 16-10-2007 στις 00:00.
Ο χρήστης Apsiman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-10-2007, 20:12   #13 (permalink)
Nefarious Glitch

Το avatar του χρήστη Pantoleon

Περιοχή: The matrix has me.
Pantoleon is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Pantoleon
Red face Απάντηση: NOKIA N95 - Ultimate Cellphone for the time being

Οκ, κι εγώ δεν θα το ήθελα αυτό. (Όμως...)

Να πω όμως ότι το επιχείρημα "δεν το έχεις δοκιμάσει οπότε..." ισχύει και για εσένα καθώς δεν έχεις δοκιμάσει το εν λόγο κινητό.
Άρα τι σημαίνει αυτό ότι η γνώμη σου δεν μετράει?
Γιατί αυτό λες για εμένα, ότι δεν έχω εμπεριστατωμένη και ουσιαστική άποψη.

Γνωρίζω ότι η σειρά Ε της Νοκία είναι πολύ καλή αλλά, δεν είναι Ν.
Και δεν έχουν όλα τα Νοκία, ούτε τα της Ν σειράς, Symbian S60 3rd edition (τελευταία έκδοση).

Δοκίμασε κι εσύ λοιπόν και μετά χρήση ενός μήνα τουλάχιστον πές μας την γνώμη σου για το κινητό, το λογισμικό και την τιμή.

Όσο για το πιο εύκολο (άντε και linux στα Νοκία), πιο κομψό,κλπ, είπα δεν με ενδιαφέρει για το κινητό.

(Εννοείται είναι ακριβό, πάω πάσο. Αλλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό...είναι μια χαρά!
Εννοούνται και κάποια μειονεκτήματα αλλά, είναι τοπ τώρα για κινητό.
Γιατί δεν μπορείς να συμφωνήσεις σε αυτό και μου λες για PDA, κλπ???
Για κινητό δεν μιλάμε? Χωρίς touch-screen και γραφίδα...)

(Με το σκεπτικό αυτό ούτε η δική σου γνώμη μετράει μάλλον. Με πιάνεις?)
Παλιά 17-10-2007, 00:56   #14 (permalink)
Hard work never killed anyone....But why risk it????

Το avatar του χρήστη Apsiman

Apsiman is on a distinguished road

Παράθεση:
……
Να πω όμως ότι το επιχείρημα "δεν το έχεις δοκιμάσει οπότε..." ισχύει και για εσένα καθώς δεν έχεις δοκιμάσει το εν λόγο κινητό.
Άρα τι σημαίνει αυτό ότι η γνώμη σου δεν μετράει?
Γιατί αυτό λες για εμένα, ότι δεν έχω εμπεριστατωμένη και ουσιαστική άποψη.
Μιλούσες για ΟΛΑ τα WM pda και εγώ μίλησα για όλα τα παρόμοια symbian. Έχω λειτουργήσει και το Ν95 και αρκετά Ν series, φυσικά όχι για ένα μήνα όπως λες παρακάτω αλλά για μερικές μέρες. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να δουλέψω με ένα μήνα και με το Ν95 (ούτε και την διάθεση). Τουλάχιστον έχω λειτουργήσει με αρκετά μοντέλα και με τις 2 πλατφόρμες. Και μην ξεχνάς ότι έχω κινητό με ίδιο λογισμικό. Και πολύ κατώτερο hardware στο θέμα του Multimedia σε σ΄λυκριση με το Ν95

Παράθεση:
Γνωρίζω ότι η σειρά Ε της Νοκία είναι πολύ καλή αλλά, δεν είναι Ν.
Και δεν έχουν όλα τα Νοκία, ούτε τα της Ν σειράς, Symbian S60 3rd edition (τελευταία έκδοση).
Τα Ε είναι της επαγγελματικής σειράς, τα Ν είναι τα multimedia κινητά. Κάθε σειρά είναι καλύτερη σε συγκεκριμένους τομείς.

Παράθεση:
(Εννοείται είναι ακριβό, πάω πάσο. Αλλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό...είναι μια χαρά!
Εννοούνται και κάποια μειονεκτήματα αλλά, είναι τοπ τώρα για κινητό.
Γιατί δεν μπορείς να συμφωνήσεις σε αυτό και μου λες για PDA, κλπ???
Για κινητό δεν μιλάμε? Χωρίς touch-screen και γραφίδα...)
Αυτό είναι που σου λέω. Έχει τα χαρακτηριστικά (και την τιμή) ενός PDA αλλά δεν είναι PDA. Δεν μπορώ να το συγκρίνω με τα υπόλοιπα κινητά καθώς έχει λειτουργίες που πολύ λίγα κινητά έχουν. Φυσικά και είναι το καλύτερο κινητό (από άποψη χαρακτηριστικών) αφού κανένα κινητό δεν έχει τις δυνατότητες του. Τις δυνατότητες του τις έχουν όμως σχεδόν όλα τα PDAs. Γιαυτό και δεν μπορώ να το εντάξω ξεκάθαρα σε μια κατηγορία.

Αυτά, καλό βράδυ σε όλους.
Ο χρήστης Apsiman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-2013, 13:03   #15 (permalink)
Νέο Μέλος

Περιοχή: South Africa
medemomia is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην medemomia
Προεπιλογή ilo firewall , download antivirus autorun , antivirus and firewall reviews , advanced spyware remover professional edition , el mejor antivirus para vista

pc tools antivirus update file , kerio winroute firewall v6.4.2 , microsoft windows scam , spyware protect 2009 removal guide , online anti spyware
discount Adobe photoshop lightroom 2 mac oem download buy Nuance paperport professional 12 1 download cheapest low cost Rosettastone polish level 1 2 3 set download oem
antivirus delete , do i need a firewall , komando firewall , windows xp pro firewall , pc magazine best spyware removal , microsoft windows vista ultimate system requirements , spyware guard 2008 popup , malware antivirus 360 removal , symantic antivirus 360 , antivirus trigger spyware
cheap Adobe captivate 5 5 oem download buy Xilisoft dvd ripper ultimate 5 download now cheap discount Cyberlink powercinema 5 download now
microsoft moro antivirus , mimarsinan spyware , manual firewall , super antispyware legit , microsoft windowssecuritycenter antivirusoverride
cheap low cost Autodesk autocad structural detailing 2012 32 bit download now cheapest Acdsee photo manager 2009 download low cost Adobe creative suite 6 master collection student and teacher edition download oem
Ο χρήστης medemomia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-2013, 13:05   #16 (permalink)
Νέο Μέλος

Προεπιλογή microsoft windows no disk exception processing message , pci dss application firewall , virus pretending to be antivirus , firewalls in networks , windows firewall tutorial

microsoft windows small business server 2003 r2 premium , phishing spyware , firewall and email , windows internet firewall , rc.firewall
cheapest Jthink jaikoz audio tagger 3 mac download discount Adobe captivate 5 oem download cheap low cost Cyberlink dvd suite 5 pro download
microsoft windows xp professional full version with sp2 , best antivirus anti spyware , best antivirus consumer , win mobile antivirus , microsoft windows inataller , firewall bitcomet , firewall not running , turn windows vista firewall off , microsoft windows server sbs , rising antivirus 2009 21.22.30
buy Ashampoo magical snap 2 download oem buy low cost Macgourmet deluxe 3 mac download oem discount Steinberg cubase 4 oem download
microsoft windows mobile programs , norton antivirus library , smart firewall , types of software firewall , remove toseeka spyware
buy low cost Divergent media clipwrap 2 mac download oem cheapest Autodesk alias design 2012 mac download oem cheapest low cost Cyberlink dvd suite 5 pro oem download
Παλιά 07-08-2013, 13:13   #17 (permalink)
Νέο Μέλος

Προεπιλογή pctools firewall vpn , intellimover spyware , fake antivirus software , iantivirus by pctools , firewall xp sp1

ms anti spyware 09 , quickheal antivirus latest version , microsoft windows workgroup , sofos antivirus download , firewall for windows
buy discount Kigo dvd ripper 3 mac download oem buy Graphisoft archicad 15 mac download now cheap discount Autodesk autocad mep 2012 32 bit oem download
antivirus bluetooth , firegate firewall , bootable cd for antivirus , securitycenter spyware , como eliminar spyware protect 2009 , where to download microsoft windows 7 , spywareguard 2008 virus removal , mp3 download software , microsoft windows network missing , supoer antispyware
discount Microsoft office 2010 infopath 64 bit oem download cheap Innovative solutions advanced uninstaller pro 9 5 download oem buy discount Roxio creator 2011 pro download
top ten spyware software , how do you turn off windows firewall , smart cop antivirus , microsoft windows nt 4.0 workstation , mini itx firewall
discount Cyberlink powerdirector 9 ultra64 download now cheapest Quarkxpress 7 3 passport download oem cheap low cost Crossover 9 professional mac download
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές