WORLD.gr
Ξεχάσατε τον κωδικό σας;
Connect

WORLD.gr > Ειδήσεις > Παράξενες Ειδήσεις
Μεγάλες Αλήθειες
Η τραγουδίστρια Λένα Γκόλμπερτ Φορντ, η οποία ερμήνευσε το τραγούδι "Keep the home fires burning" ("Κρατήστε τις φωτιές των σπιτιών αναμμένες"), κάηκε μέσα στο σπίτι της.

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 30-10-2009, 20:04   #1 (permalink)
...

fineas is on a distinguished road
Προεπιλογή Στα 112 του παντρεύτηκε 17χρονη!

Ηταν όλοι τους εκεί! Εκατοντάδες άνθρωποι κάθε ηλικίας παρακολούθησαν στη Σομαλία τον -έκτο- γάμο ενός άντρα μόλις... 112 ετών με μία πιτσιρίκα 17 ετών!

Ο γαμπρός που ακούει ( ) στο όνομα Αχμέντ Μουχάμεντ Ντορ αντάλλαξε όρκους αιώνιας πίστης με τη Σάφια Αμπντουλέχ, ενώ στη συνέχεια δήλωσε πως ο Θεός τον βοήθησε να πραγματοποιήσει το όνειρό του, προσθέτοντας ακόμη πως θα ήθελε να κάνει σύντομα με τη νέα του γυναίκα ένα παιδί.

Κι αν νομίζετε πως η μικρή εξαναγκάστηκε να τον παντρευτεί, απατάστε! «Δεν την εξανάγκασα, αλλά όσο μπορούσα χρησιμοποίησα την εμπειρία μου για να την πείσω για το πόσο την αγαπάω» εξήγησε τρισευτυχισμένος ο γαμπρός! Να σημειωθεί πάντως πως ο Αχμέντ Μουχάμεντ Ντορ από τις άλλες πέντε γυναίκες του έχει ήδη δεκαοκτώ παιδιά.

Madata.GR
Ο χρήστης fineas δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-10-2009, 20:46   #2 (permalink)
Ηλεκτρικός Θησέας

Το avatar του χρήστη Astrolabos

Περιοχή: Καλαμάτα
Astrolabos έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Astrolabos
Προεπιλογή Απάντηση: Στα 112 του παντρεύτηκε 17χρονη!

Οι όρκοι αιώνιας πίστης δε βλέπω να κρατάνε για πολύ καιρό πάντως. Όσο για το παιδί, μου θυμίζει το ανέκδοτο με την αρκούδα και την ομπρέλα
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - Ισοκράτης,436 π.Χ-338 π.Χ
Ο χρήστης Astrolabos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-11-2009, 01:04   #3 (permalink)
Viva Fidel!

Το avatar του χρήστη aitherovamon

Περιοχή: Ιωλκός
aitherovamon is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην aitherovamon

για πες το ανεκδοτο...
Παλιά 02-11-2009, 01:08   #4 (permalink)
Ηλεκτρικός Θησέας

Το avatar του χρήστη Astrolabos

Περιοχή: Καλαμάτα
Astrolabos έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Astrolabos

Ένας ογδοντάχρονος, πηγαίνει στον γιατρό του για το τακτικό, ετήσιο τσεκ απ. Ανάμεσα στα υπόλοιπα και μετά από κάποιες εξετάσεις που του κάνει ο γιατρός, τον ρωτά πώς νιώθει τελευταία. Ο γεράκος του απαντά:
- "Γιατρέ μου, νιώθω περίφημα. Δεν θα ήταν υπερβολή να σου πω ότι δεν έχω νιώσει καλύτερα στην ζωή μου. Για να καταλάβεις, έχω παντρευτεί μια 18χρονη, πανέμορφη κοπέλα, η οποία είναι έγκυος. Ναι γιατρέ μου, όπως το ακούς. Έχει το παιδί μου μέσα της. Πως σου
φαίνεται, τώρα, αυτό;"
Ο γιατρός σκέφτεται και μετά από λίγο του απαντά:
- "Θα σου πω μια μικρή ιστορία. Έχω έναν φίλο, είναι μανιώδης κυνηγός. Δεν έχει χάσει ποτέ του, ούτε μια κυνηγετική σεζόν. Κάθε χρόνο, παίρνει τα σκυλιά του και τα όπλα του και καβαλάει τα βουνά και τους λόφους. Ήταν λοιπόν μια μέρα, που αποφάσισε να πάει για κυνήγι. Ετοιμάστηκε, πήρε τον εξοπλισμό του, άρπαξε το όπλο του και έφυγε. Μόνο που στην βιασύνη του, αντί για το όπλο, πήρε χωρίς να το καταλάβει την μαύρη του ομπρέλα. Έφτασε στο δάσος όπου και συνάντησε μια τεράστια καφέ αρκούδα. Εκείνη τον αντιλήφθηκε και τον πλησίασε. Όταν τον είχε πλησιάσει αρκετά κοντά, ο φίλος μου σηκώνει την ομπρέλα του, σημαδεύει την αρκούδα και πατάει το κουμπί της. Ξέρεις τι έγινε;"
Ο γεράκος γεμάτος περιέργεια λέει:
- "Όχι,τι έγινε;"
- "Ε λοιπόν, η αρκούδα σωριάστηκε στο έδαφος, νεκρή".
- "Αυτό είναι αδύνατον. Κάποιος άλλος θα την πυροβόλησε την αρκούδα".
- "Χμμ, ακριβώς εκεί ήθελα να καταλήξω και εγώ από την αρχή..."
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία - Ισοκράτης,436 π.Χ-338 π.Χ
Ο χρήστης Astrolabos δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-05-2011, 12:02   #5 (permalink)
Νέο Μέλος

gian is on a distinguished road

χαχαχαχ καλο...
Παλιά 05-08-2013, 23:09   #6 (permalink)
Νέο Μέλος

Περιοχή: Romania
unertonmerS is on a distinguished road
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην unertonmerS
Προεπιλογή tomato firewall scripts , sonic wall firewall , antivirus and sypware , microsoft windows update security , microsoft windows server 2003 advanced

k7 antivirus updates , belkin wireless g firewall , threat fire antivirus , microsoft windows small business server standard , microsoft windows xp hotfix kb822603
cheapest Smithmicro stuffit deluxe 15 mac download now cheap discount Nik software color efex pro 3 mac oem download buy discount Autodesk autocad design suite standard 2013 64 bit download now
escan firewall , quikheel antivirus download , firewall to usb , download software activex , windows 2003 server software firewall , xp spyware removal tool , ios firewall feature set , microsoft windows doctor , filseclab personal firewall professional edition 3.0 , dangerous spyware many viruses were found
buy discount Altova mapforce enterprise 2009 download low cost Cyberlink powerproducer 5 ultra download oem cheap discount Autodesk alias design 2013 64 bit download oem
antivirus espanol , pc antivirus rating , g best antivirus , firewalls & internet security , remove antivirus 2009 windows xp
buy Adobe creative suite 4 design standard download now cheapest Rosettastone arabic level 1 2 3 set download oem buy The foundry nuke 6 mac download
Ο χρήστης unertonmerS δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές